Połączenie technologii MEMS i żyroskopu w inklinometrach firmy Turck zapewnia wiarygodne wyniki pomiarów

Wysoko dynamiczne inklinometry do obwodów szybkiego sterowania

Inklinometry firmy Turck z IO-Link łączą sygnały MEMS i żyroskopu w aplikacjach ruchomych

W nowej generacji inklinometrów firma Turck połączyła technologię akcelerometru (MEMS) z technologią żyroskopową, dzięki czemu wstrząsy i wibracje można maskować znacznie skuteczniej niż w przypadku konwencjonalnych filtrów sygnału. Inklinometry jedno- i dwuosiowe B1NF i B2NF umożliwiają w ten sposób nieznany wcześniej stopień dynamicznego pomiaru, który pozwala nawet na zastosowanie w obwodach szybkiego sterowania w maszynach poruszających się lub wibrujących.

TWOJE KORZYŚCI

  • Większa dostępność, ponieważ zapobiega przechylaniu platformy
  • Zwiększona produktywność, ponieważ dynamiczny sygnał nachylenia umożliwia szybsze cykle
  • Oszczędność kosztów, ponieważ ekranowane kable analogowe są zbędne

IO-Link dostarcza szybki sygnał wyjściowy i dodatkowe informacje

Wysoce wytrzymałe czujniki IP68/69K wysyłają swój sygnał przez IO-Link COM3, najnowszą i najszybszą wersję interfejsu cyfrowego. IO-Link umożliwia również łatwe dostosowanie urządzenia do wymagań aplikacji, np. w zakresie zerowania. Dodatkowe informacje, takie jak godziny pracy czujnika lub temperatura jego otoczenia, mogą być również wykorzystane do kontrolowania stanu aplikacji. 

Poziomnica LED upraszcza uruchomienie

Zgłoszona do opatentowania „funkcja poziomnicy” upraszcza instalację urządzenia. Miganie diody LED służy tutaj do wskazania poziomej pozycji czujnika. W ten sposób zapewnia bezbłędną i niezawodną instalację czujnika bez żadnych akcesoriów, zanim zostanie on w pełni skonfigurowany w masterze IO-Link. Zastosowanie półprzezroczystego tworzywa dla diod LED eliminuje potencjalne słabe punkty w obudowie wynikające z soczewek LED.

Urządzenia mogą być również wykorzystywane do zastosowań związanych z pozycjonowaniem i wyważaniem lub do monitorowania ramion prowadzących w przemyśle tekstylnym, drukarskim lub opakowaniowym. Firma Turck na chwilę obecną oferuje cztery warianty: do zastosowań dynamicznych jednoosiowy B1NF i dwuosiowy B2NF oraz B1N i B2N do zastosowań statycznych.


PRZEMYSŁY

  • Przemysł samochodowy
  • Budowa maszyn
  • Logistyka
  • Maszyny tekstylne i drukarskie

KLUCZOWE FUNKCJE

  • Połączenie sygnałów z MEMS i żyroskopu do bardzo dynamicznych pomiarów
  • Poziomnica LED upraszcza uruchomienie
  • IP68/69K

Select Country

Turck worldwide

to top