IDENTYFIKACJA SKIDÓW

Budowa samochodów osobowych to bardzo złożony proces. Każdy model przechodzi przez kilka etapów produkcji. Wszystko zaczyna się w tłoczni gdzie z arkuszy blach powstają różne części karoserii. Następnie poszczególne elementy są łączone ze sobą w procesie spawania. W kolejnym etapie karoseria trafia do lakierni gdzie samochód uzyskuje odpowiedni kolor. Ostatnim krokiem na drodze produkcji samochodu jest montaż końcowy. Tak złożony i skomplikowany proces wymaga ciągłego śledzenia produktu finalnego na każdym z etapów produkcji. Do transportu karoserii używane są systemy typu skid. Przy wykorzystaniu technik automatycznej identyfikacji RFID każdy z nich jest w unikalny sposób oznaczony. Nośnik danych, który przechowuje wszystkie informacje na temat budowy samochodu jest mocowany do ramy transportowej. Musi przy tym zapewnić ochronę tych danych, które w skrajnych warunkach muszą wytrzymać temperatury powyżej 200 C. Firma Turck oferuje specjalne nośniki danych RFID, które dzięki specjalnej obudowie mogą być stosowane w środowisku o temparaturze nawet do 240 C. Dodatkowo dzięki materiałom z jakich są wykonane wykazują doskonałą odporność na media agresywne takie jak chemikalia w zbiornikach zanurzeniowych.

Korzyści

  • Wysokotemperaturowe nośniki danych RFID pozostają mocno przytwierdzone do skidów podczas całego procesu produkcyjnego.
  • Nośniki danych wytrzymują temperatury do 240°C i przechodzą przez cały proces lakierowania, co oznacza, że całkowicie wyeliminowane są błędy przekazania.

  • Nośnik danych na skidach wytrzymuje wszystkie etapy produkcyjne w lakierni.

  • Odczyt podczas przemieszczania.

  • Głowica odczytująco-zapisująca dla układów RFID UHF

  • Głowica odczytująco-zapisująca dla układów RFID HF.

Select Country

Turck worldwide

to top