MONTAŻ SZYB I DOŁĄCZONYCH CZĘŚCI PRZY WYKORZYSTANIU ROBOTÓW

Przy montażu końcowym na liniach produkcyjnych wykorzystujących roboty, ważne są szczególnie dwa aspekty: krótkie czasy cykli i wysoka dyspozycyjność. Moduły blokowe firmy TURCK oferują to i nie tylko, dzięki swojej trwałości i krótkim czasom rozruchu. W trybie szybkiego rozruchu (Profinet) moduły są gotowe do pracy już po 150 milisekundach. W trybie szybkiego połączenia (Ethernet/IP) są one nawet szybsze, potrzebują tylko 90 milisekund.

A zatem są zagwarantowane krótkie czasy wymiany narzędzi. Dodatkowo, z powodu ich elastycznego, wieloprotokołowego oprogramowania wewnętrznego (firmware), moduły mogą być wykorzystane z trzema protokołami ethernetowymi: Profinet, Ethernet/IP i Modbus TCP, bez potrzeby interwencji ręcznej. Tym samym maszyny i elementy systemu mogą być wyposażane w te same podzespoły i wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym na całym świecie.

Korzyści

  • Solidne moduły blokowe I/O o stopniu ochrony IP67 montowane bezpośrednio na robotach umożliwiają konstrukcję oszczędzającą przestrzeń oraz szybką instalację.
  • Rozwiązanie multiprotokołowe firmy Turck pozawala na wykorzystanie danego modułu w sieciach Profinet, Ethernet/IP oraz Modbus TCP.
  • Zintegrowana funkcja krótkiego rozruchu / szybkiego połączenia, do zastosowań przy wymianie narzędzi.

  • Kompaktowe moduły blokowe I/O oferują dostęp do sieci Ethernet bezpośrednio na poziomie I/O.

  • Moduły blokowe oferują najkrótsze czasy rozruchu na rynku.

  • Moduły multiprotokołowe I/O firmy Turck mogą pracować w sieciach Profinet, Ethernet/IP i Modbus TCP.

Select Country

Turck worldwide

to top