Firma Turck rozszerzyła swoją ofertę o 8-portowy moduł nadrzędny z zasilaczem M12, kompaktowy 4-portowy moduł nadrzędny z ochroną IP20, jak również koncentratory We/Wy z zewnętrznym zasilaniem

Oferta urządzeń IO-Link dla zdecentralizowanej automatyki

Firma Turck rozszerzyła swoją ofertę o 8-portowy moduł nadrzędny z zasilaczem M12, kompaktowy 4-portowy moduł nadrzędny z ochroną IP20, jak również koncentratory We/Wy z zewnętrznym zasilaniem

Firma Turck rozszerzyła swoją szeroką ofertę urządzeń IO-Link o solidny moduł nadrzędny z zasilaczem M12, kompaktowy moduł nadrzędny IO-Link z ochroną IP20 oraz koncentrator We/Wy z dodatkowym zasilaczem. Moduł nadrzędny TBEN-L-8IOL IO-Link jest teraz dostępny również z zasilaczem M12 z kodem L, który umożliwia zasilanie prądem o natężeniu do 16 A. Porty o dużej mocy w 8-portowym urządzeniu master umożliwiają zasilanie prądem o natężeniu do 4 A urządzeń o dużym poborze mocy, takich jak chwytaki. Jako urządzenie o stopniu ochrony IP69K i rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do 70°C ten wytrzymały moduł blokowy jest idealny do instalacji przy maszynie. Moduł nadrzędny IP20 FEN20-4IOL do podłączenia czterech urządzeń IO-Link zostały zaprojektowany specjalnie do użytku w ograniczonych przestrzeniach.

Korzyści

  • Simple supply of high power consumers directly via the TBEN module
  • Cost-effective safety applications with passive safety 
  • Fast commissioning with SIDI with drag-and-drop engineering in Profinet

SIDI – effortless  IO-Link integration in Profinet

Obydwa moduły nadrzędne ułatwiają integrację urządzeń IO-Link w aplikacjach Profinet dzięki funkcji Simple IO-Link Device Integration (SIDI) firmy Turck. Umożliwia to integrację urządzeń bezpośrednio w narzędziu inżynierskim, łącznie z zapisywaniem parametrów w projekcie. Moduł ze swoją zintegrowaną logiką programowania może również zarządzać zdecentralizowanymi, drobnymi zadaniami w terenie. Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń wieloprotokołowych, dane mogą być wyszukiwane i przetwarzane przez Modbus TCP równolegle z istniejącą komunikacją PLC.

I/O hub with galvanically isolated voltage for passive safety 

Koncentrator I/O TBIL-L-16DXP-AUX z dodatkowym zasilaniem dla aplikacji jest nowym urządzeniem IO-Link obsługującym zwiększone zapotrzebowanie na moc. Stała izolacja galwaniczna grup napięciowych V1 i V2 umożliwia bezpieczne wyłączenie napędów w sytuacjach awaryjnych, podczas gdy czujniki pozostają aktywne. Koncentrator I/O łączy do 16 cyfrowych wejść lub wyjść z uniwersalnymi portami z urządzeniem nadrzędnym IO-Link. Koncentratory I/O są dostępne z zasilaczem 7/8 cala lub M12.


INDUSTRIES

Machine and plant building for all sectors


KEY FUNCTIONS

  • TBEN-L-IO-Link master with M12 power for currents up to 16 A
  • High power ports with max. 4 A
  • FEN20-4IOL is the smallest Class A 4-port IO-Link master on the market  
  • TBIL-L-16DXP-AUX with complete galvanic isolation  for passive safety

RELATED CONTENT

Select Country

Turck worldwide

to top