Tryb HF Bus Mode firmy Turck umożliwia podłączenie nawet 32 głowic odczytu/zapisu HF do każdego z czterech wejść module w RFID

Nowe funkcje IIoT dla interfejsów RFID z serwerem OPC UA

Turck rozszerzył funkcjonalność swoich interfejsów RFID IP67 o specyfikację AutoID Companion V. 1.01 dla OPC UA i o tryb HF Bus Mode

Bezpłatna aktualizacja oprogramowania sprawia, że ​​interfejsy RFID IP67 firmy Turck nadają się do komunikacji bez barier w aplikacjach IIoT, takich jak prosta identyfikacja i śledzenie produktów. Serwer OPC UA ze specyfikacją AutoID Companion w wersji 1.01 zapewnia płynną bezpośrednią komunikację z systemami MES, PLC, ERP lub chmurowymi. Tryb HF Bus Mode obniża koszty aplikacji o wielu punktach odczytu/zapisu.  Ułatwia także obsługę zarówno systemów HF jak i UHF.

Twoje korzyści

  • Bezpośrednia komunikacja z sytemami MES, PLC, ERP, SCADA oraz chmurą
  • Łatwość obsługi systemów HF i UHF
  • Redukcja kosztów dzięki możliwości podłączenia nawet do 128 głowic odczytu/zapisu do jednego modułu

Tryb HF Bus Mode umożlwia podłączenie nawet 128 głowic odczytu/zapisu do jednego modułu

Aktualizacja oprogramowania sprawia, że ​​TBEN-L5-4RFID-8DXP-OPC-UA jest pierwszym modułem RFID ze zintegrowanym serwerem OPC UA obsługującym tryb HF Bus Mode. Umożliwia on podłączenie do 32 głowic odczytu/zapisu HF do pojedynczego kanału RFID. Dzięki czterem kanałom RFID na moduł oznacza to, że można w sumie podłączyć nawet 128 głowic odczytu/zapisu HF.

Ciągły odczyt danych RFID

Nowe oprogramowanie umożliwia również ciągły odczyt danych użytkownika oraz UID/EPC. W ten sposób system MES lub SAP może odbierać lub przetwarzać dane w dowolnym momencie bez potrzeby realizacji osobnej logiki w module RFID. Właściwy tryb jest aktywowany przez ustawienie zmiennej, która jest nadal obecna po resecie zasilania. Dzięki temu system RFID może nadal niezawodnie dostarczać dane nawet po awarii zasilania.

Nowy web server ze zoptymalizowanym i intuicyjnym interfejsem użytkownika umożliwia konfigurację serwera OPC UA, w tym parametrów UHF, jest też narzędziem do testowania odczytu nośników UHF.


BRANŻE

  • Intralogistyka i przepływ materiałów
  • Branża spożywcza I farmaceutyczna
  • Automotive

KLUCZOWE FUNKCJE

  • OPC UA
  • AutoID Companion Specification V1.01
  • HF bus mode

 

Select Country

Turck worldwide

to top