Firma Turck prezentuje jedyną na świecie głowicę HF do odczytu/zapisu z ochroną Ex-m do bezstykowej identyfikacji w strefach zagrożonych wybuchem

Głowica RFID do odczytu/zapisu dla strefy Ex 1/21

Jako jedyna na rynku głowica odczytująco-zapisująca HF RFID, TN-R42/TC-Ex firmy Turck zapewnia identyfikację prawidłowo zamontowanych połączeń węży w strefie ATEX 1/21

Firma Turck zaprezentowała TN-R42/TC-Ex jako jedyną na świecie głowicę odczytująco-zapisującą HF RFID certyfikowaną do bezpośredniego stosowania w strefie ATEX 1/21. Firma Turck rozszerza swoją ofertę urządzeń Industry 4.0 przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem, podkreślając tym samym swoją pozycję, jako dostawca kompleksowych rozwiązań IIoT dla przemysłu przetwórczego. 

Korzyści

  • Improved plant safety: Valves only open once the correct hose connections are correctly identified 
  • High quality standard: reliable identification and documentation of pre-products and intermediate products
  • Track & trace: complete traceability of products via comprehensive RFID use
  • Protection against manipulation: matching of specific RFID data instead of inductive binary code detection

Robust, compact and installable virtually anywhere

Głowica odczytująco-zapisująca wyróżnia się spośród ognioodpornych rozwiązań do identyfikacji dla strefy 1/21 wyjątkowo kompaktowymi wymiarami i dlatego może być instalowana również w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu głowica TN-R42/TC-Ex jest idealnym rozwiązaniem do bezdotykowej identyfikacji prawidłowych połączeń węży i kołnierzy, co zapewnia wysoką jakość inwestycji i produktów w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. 

End-to-end HF RFID system in the Ex area 

Złącze interfejsu TN-R42/TC-Ex działa jak standardowa głowica odczytująco-zapisująca dla obszaru bezpiecznego. Dostępne są również znaczniki HF RFID z funkcją hasła do zastosowań o wysokich wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa danych i ochrony dostępu.

Application specific RFID tags

Głowica odczytująco-zapisująca jest po prostu podłączana do serii interfejsów RFID BL20 lub TBEN firmy Turck i może być również instalowana w obudowach ochronnych w strefie 2/22, jeśli jest to wymagane. Oprócz identyfikacji węża może ona również przetwarzać inne informacje, takie jak gniazdo, dane, czas lub stopień zanieczyszczenia węża. Technologia wieloprotokołowa firmy Turck umożliwia przesyłanie danych do systemu sterowania za pośrednictwem trzech protokołów Ethernet – Profinet, EtherNet/IP i Modbus TCP.


INDUSTRIES

  • Pharmaceutical industry 
  • Chemical industry

KEY FUNCTIONS

  • Protection class IP67
  • Approved for ATEX Zone 1/21, 3 GD
  • Length: 150.5 mm, housing diameter 42 mm

RELATED CONTENT

Select Country

Turck worldwide

to top