Czynniki zakłócające takie jak pył, wiatr czy światło zewnętrzne nie stanowią problemu dla nowej serii czujników radarowych z serii LRS z zasięgiem pracy do 10metrów.

Czujniki radarowe z komunikacją IO-Link dedykowane do pomiaru ciągłego

Nowa seria czujników radarowych LRS510 firmy Turck oferuje rozbudowane funkcje pomiarowe dedykowane do pracy w zbiornikach czy silosach.

Czujniki radarowe z wbudowanym protokołem IO-Link z niedawno opracowanej serii LRS uzupełniają portfolio czujników firmy Turck do pomiaru poziomu w zakresie od 0.35-10 metrów. Nowe komponenty wykonane w wysokim stopniu ochrony IP67/IP69K są szczególnie polecane do pomiaru poziomu w wielu branżach automatyki przemysłowej, zwłaszcza w których czujniki optyczne lub ultradźwiękowe nie sprawdzają się ze względu na warunki środowiskowe takie jak pyły, silny wiatr czy światło zewnętrzne. Czujniki radarowe z serii LRS oferują również specjalistyczne funkcje analityczne, które wcześniej były możliwe tylko w drogich czujnikach radarowych stosowanych w automatyce procesowej.

Korzyści:

  • Ekonomiczne rozwiązanie dedykowane do trudnych aplikacji, dzięki zaawansowanym funkcjom analitycznym,
  • Idealne rozwiązanie w aplikacjach, gdzie pozostałe czujniki są zakłócane,
  • Łatwe i szybkie uruchomienie z pomocą oprogramowania Turck Radar Monitor,
  • Zwiększenie wydajności produkcji dzięki łatwemu monitorowaniu stanów aplikacyjnych.

 

Seria czujników LRS wyposażona jest w wygodny touchpad z wbudowanymi przyciskami pojemnościowymi oraz charakterystycznym półprzeźroczystym wyświetlaczem, które świetnie sprawdziły się w czujnikach z serii Fluid2.0. Czujniki mogą wyświetlać dane przedstawiające wartość odległości, poziomu lub objętości w zbiorniku. Czujniki radarowe LRS dostępne są w wersjach z dwoma wyjściami dwustanowymi lub z jednym wyjściem dwustanowym oraz wyjściem analogowym. Dzięki wbudowanemu protokołowi IO-Link i inteligentnemu zdecentralizowanemu przetwarzaniu danych procesowych wszystkie modele zapewniają dużą ilość dodatkowych informacji takich jak siła sygnału, temperatura, czas pracy czy ilość cykli przełączania wyjść.

Szczegółowe analizy dzięki oprogramowaniu „Turck Radar Monitor”

Użytkownicy modułów IO-Linkowych firmy Turck mogą łatwo uruchomić oprogramowanie „Radar Monitor” za pomocą konfiguratora IODD. Oparte na webserwerze narzędzie konfiguracyjne wyświetla graficznie krzywą pomiarową wartości zmierzonej oraz zapewnia dostęp do wszelkich danych konfiguracyjnych. Umożliwia to odfiltrowanie sygnałów zakłócających generowanych przez mieszadło lub innych sygnałów, które można zaobserwować w oprogramowaniu w celu zmaksymalizowania niezawodności w różnego typu aplikacjach.


ZASTOSOWANIE

  • w działach utrzymania ruchu,
  • w branży Automotive,
  • w branży F&B oraz Pharma ( dzięki bezkontaktowemu pomiarowi)

Najważniejsze cechy

  • „Turck Radar Monitor” umożliwia funkcję głębokiej analizy w czasie rzeczywistym – z urządzeniami nadrzędnymi Turck IO-Link bez dodatkowego oprogramowania,
  • Jednolita logika operacyjna w całej rodzinie czujników Fluid 2.0,
  • Duży zakres roboczy wynoszący od 0.35m do 10m z bardzo wąskim kątem propagacji fali,

Select Country

Turck worldwide

to top