Światowa premiera: Czujniki Turck nowej serii niezawodnie wykrywają wszystkie materiały polimerowe zbrojone włóknami węglowymi

Inductive Sensors for CFRP Detection

Światowa premiera: Czujniki Turck nowej serii niezawodnie wykrywają wszystkie materiały polimerowe zbrojone włóknami węglowymi

Firma Turck opracowała pierwsze na świecie czujniki indukcyjne do wykrywania włókien węglowych. Oczekująca na opatentowanie seria czujników wykrywa zarówno włókna węglowe, jak i sprasowane elementy CFRP. Rozwiązanie jest oparte na udoskonalonej technologii uprox, co zapewnia bardzo duże odległości przełączania, jak również maksymalną elastyczność montażu – taką, jakiej potrzebują producenci samochodów, turbin wiatrowych lub sprzętu sportowego i ich dostawcy.

Korzyści

  • High reliability thanks to IP68 protection and extended temperature range
  • Large switching distance and different designs allow flexible installation
  • More insensitive than optical or capacitive sensors
  • Cheaper than ultrasonic sensors

Advantages over optical, capacitive and ultrasonic sensors

W porównaniu z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami w tym zakresie, nowe czujniki zapewniają następujące korzyści: Jako czujniki optyczne lub pojemnościowe są one po pierwsze bardziej niewrażliwe na zanieczyszczenia, niż czujniki optyczne lub pojemnościowe, a po drugie są znacznie tańsze niż czujniki ultradźwiękowe.

Variants in rectangular or threaded-barrel design

Czujniki są obecnie dostępne w trzech wersjach: w wersji z gwintowanym korpusem ze stali nierdzewnej M18, a także w wersji prostokątnej o wysokości 20 mm (QR20) lub 40 mm (CK40). Poziom ochrony IP68 i rozszerzony zakres temperatur od 0 do 100°C gwarantują trwałe i niezawodne użytkowanie urządzeń, które firma Turck oferuje jako styki przełączne PNP ze złączem M12.

Select Country

Turck worldwide

to top