Tel.: (+48) 77 443 48 00

Seria enkoderów bezkontaktowych Turck jest już również dostępna z interfejsem CANopen, przeznaczonym do maszyn mobilnych oraz aplikacji przemysłowych.

Bezkontaktowe enkodery serii QR24 komunikujące się po CANOPEN

05/15 – Seria enkoderów bezkontaktowych Turck jest już również dostępna z interfejsem CANopen, przeznaczonym do maszyn mobilnych oraz aplikacji przemysłowych.

Mülheim, March 11, 2015

Firma Turck poszerzyła swoją ofertę enkoderów bezkontaktowych serii QR24 o wersję z interfejsem CANopen.
Nowy bezkontaktowy wariant QR24-CAN jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań w urządzeniach mobilnych oraz aplikacjach przemysłowych.
Krótkie czasy cyklów a także komunikacja czasu rzeczywistego to tylko dwie z wielu zalet protokołu CANopen, który jest często stosowany w tego typu rozwiązaniach.
Najczęstszymi aplikacjami, które obejmuje protokół to dźwigi, podnośniki, systemy transportowe a także maszyny budowlane.
Pierwsi klienci, którzy docenili zalety nowego typu enkodera to firmy z sektora energii wiatrowej.
 
Podobnie jak w pozostałych modelach QR24, czujnik oraz element pozycjonujący są dwoma osobnymi elementami współdziałającymi bezkontaktowo,
dzięki temu są one w pełni szczelne oraz odporne na wibracje oraz silne wstrząsy na wale.
Nie posiadając łożysk kulowych ani żadnych połączeń pomiędzy czujnikiem a elementem pozycjonującym, istnieje zatem mniejsze ryzyko awarii oraz przestojów.
Seria QR24 łączy w sobie zalety enkoderów magnetycznych oraz optycznych, eliminując przy tym ich wady.
 
Dzięki koncepcji montażu za pomocą pierścienia redukującego mamy możliwość umieszczenia elementu pozycjonującego na wałach o średnicy nawet do 20mm.
Oprócz standardowych rozwiązań firma Turck oferuje także wykonania ze stali nierdzewnej w IP69K,
w wykonanych inkrementalnych, z interfejsem SSI oraz wyjściem analogowym prądowym i napięciowym.

Further Information

Select Country

Turck worldwide