Nowy TS+ wyposażony został w pojemnościowy touchpad i 14-segmentowy wyświetlacz

Czujnik temperatury z Plug & Play

Nowy, przemysłowy czujnik TS+ z IO-Link oferuje inteligentne funkcje ułatwiające uruchomienie i wspomagające predykcyjne utrzymanie ruchu.

Turck rozszerza swój zakres innowacyjnych czujników procesowych o nowe czujniki z IO-Link do niezawodnego i wiarygodnego pomiaru temperatury w procesach przemysłowych. Dostepne są zarówno urządzenia kompaktowe z wbudowana sonda Pt100 (TS700) jak i przetworniki (TS720) do podłączenia sond RTD i THC o dowolnej długości.

Obudowa IP69K zwiekszajaca dostępność inastalacji

Czujniki TS+ jako cześć nowej platformy rozwiazań – Fluid 2.0, spełniają rosnące wymagania klientów co do szybkiego uruchomienia i zapewnienia możliwie najwyższej dostepnosci instalacji. Odporna obudowa ze stali nierdzewnej oraz touchpad zamiast często zawodnych przycisków elektromechanicznych pozwoliły na osiągnięcie stopnia ochrony IP67 / IP69K idealnie nadającego się do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Oprócz podstawowych danych procesowych IO-link dostarcza tez wielu dodatkowych danych o stanie instalacji / urządzeń na potrzeby aplikacji IIOT.

Korzyści

 • Uproszczone uruchomienie: mnogość przyłączy procesowych, użyteczne funkcje autodetekcji oraz adaptacyjne mapowanie danych IO-Link
 • Wysoka dostepnośc systemu: odporna obudowa oraz dodatkowe dane po IO-Link
 • Intuicyjna obsługa: pojemnościowy touchpad i dwukolorowy, 14-segmentowy wyświelacz
 • Ogromna elastyczność: wiele zakresów pomiarowych i mozliwośc podłączenia niemal każdego rodzaju sond pomiarowych

Autodetekcja skracajaca czas potrzebny do uruchomienia

Aby maksymalnie uprościć uruchomienie czujniki TS+ automatycznie wykrywają typ wejścia do jakiego są podłączone (PNP/NPN lub prądowe / napięciowe) tak jak pozostałe czujniki platformy Fluid 2.0 – PS+ (ciśnienia) i FC+ (przepływu). Dodatkowo seria TS720 (przetworniki) wykrywają typ podłączonej do nich sondy (THC lub Pt) eliminując tym samym jeden z najczestszych błędów przy uruchomieniu. Jeśli TS+ są stosowane do nowych aplikacji lub zastepuja dotychczas stosowane czujniki to wybór różnych profili danych IO-Link pozwala na szybka adaptację urządzeń bez konieczności modyfikacji w PLC.

Dwa warianty czujników z szerokim zakresem pomiarowym.

Czujniki TS+ są dedykowane przede wszystki do przemysłu maszynowego oraz instalacji procesowych. Kompaktowe TS700 posiadaja zakres -50 … +150 C. natomiast w zależności od typu podłączonej sondy wersje TS720 pozwalaja na pomiar i wizualizacje temperatur w zakresie -200…1800 C.


Sektory przemysłowe

 • Przemysł maszynowy – np. pomiar temperatury w agregatach hydraulicznych
 • Instalacje procesowe – np. pomiar temperatury w głowicach dozujących

Kluczowe funkcje

 • IO-Link 1.1
 • Autodetekcja typu wejścia (przełaczne / analogowe) i rodzaju czujnika
 • Adaptacyjne menu: fabryczne (Turck) lub zgodne ze standardem VDMA
 • Obudowa IP67 i IP69K
 • Pojemnosciowy touchpad

Select Country

Turck worldwide