WLS27 Pro – jasne, wysokiej jakości liniowe oprawy ledowe do zaawansowanej wizualizacji

Innowacyjne oświetlenie

Nowe programowalne oświetlenie liniowe z serii WLS27 Pro firmy Banner doskonale łączy zadania oświetlenia roboczego z wizualizacją statusu danych – także przez IO-Link

Turck rozszerza swoją ofertę liniowych oświetlaczy z serii WLS27 o programowalne modele z diodami LED RGBW, które świetnie sprawdzą się w aplikacjach wymagających m.in. oświetlenia, inspekcji oraz wskazania procesów technologicznych. 

Firma Banner Engineering opracowała nowoczesne połączenie bazujące na połączeniu wysokiej jakości oprawy LED z białym światłem roboczym, w szczelnej i odpornej na chemikalia obudowie z możliwością użycia szerokiej gamy kolorów oraz ich zaawansowanych animacji.

Nowa seria  WLS27 PRO udostępnia modele z możliwością zaprogramowania z użyciem komunikacji IO-Link lub darmowego oprogramowania PRO Editor, które umożliwiają użytkownikowi ustawienie takich opcji jak: statusy, odpowiednio wywoływane kolory, czy animacje, a wszystko sterowane jest poprzez odpowiednie kombinacje na wejściach lampy.

Zaletami oprogramowania Pro Editor są jeszcze bardziej intuicyjne opcje wyboru kolorów i ich animacji do wykorzystania w wizualizacji poszczególnych stanów procesów oraz zaawansowane funkcje, takie jak prezentacja zmierzonej odległości, funkcje pomiaru czasu czy zliczenie bez użycia kontrolera. 

Modele wyposażone w IO-Link pozwalają na dynamiczne sterowanie – szybkie reagowanie na sygnały wejściowe z innych urządzeń - posiadają dodatkowe tryby, które nie są dostępne w modelach z dyskretnym sterowaniem. Moduły z komunikacją IO-Link umożliwiają użytkownikom szybką zmianę parametrów urządzenia prosto z systemu sterowania, np. w razie zmiany produktu, co znacząco skraca czas przestojów i pozwala maszynom dostosować się do większej różnorodności produktów.

Jasne, wysokiej jakości światło WLS27 Pro sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia obszarów roboczych. Diody LED RGBW zapewniają czyste, pozbawione migotania białe światło w porównaniu do konkurencyjnych modeli, które tworzą mieszaną biel przy wykorzystaniu tylko diod LED RGB. Nowy model WLS27 Pro posiada dziewiętnaście różnych odcieni: trzynaście kolorów i sześć białych barw.

Lampy można zaprogramować tak, aby białe oświetlenie robocze sygnalizowało prace służb bezpieczeństwa lub pracę zgodnie z planem, następnie używając np. koloru czerwonego nagłe zatrzymanie czy awarię. Co więcej, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu lampy WLS27 Pro umożliwiają interpretację świetlną stanu maszyny, wyświetlanie informacji o pozycji, stanie produkcji, czy innych danych procesowych jak np. poziom temperatury, czy odległości.

Select Country

Turck worldwide