Firma TURCK oferuje czujniki kąta obrotu dla szerokiego zakresu zastosowań, dzięki nowej serii enkoderów konwencjonalnych.

Czujniki kąta obrotu

21/19 – Firma TURCK oferuje czujniki kąta obrotu dla szerokiego zakresu zastosowań, dzięki nowej serii enkoderów konwencjonalnych.

Mülheim, November 13, 2019

Kompleksowa oferta enkoderów z linii Efficiency, Industrial i Premium, będzie obsługiwać szeroki zakres wymagań klientów - od enkoderów podstawowych, aż po wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zużycie urządzenia. Z trzech linii produktów, użytkownicy mogą wybierać między konwencjonalnymi enkoderami z linii Efficiency i Industrial,  a także enkoderami Premium z bezkontaktową detekcją kąta obrotu.

Seria Efficiency składa się z enkoderów inkrementalnych i absolutnych wieloobrotowych. Nadają się one do wielu standardowych zastosowań, ze stopniem ochrony IP64, promieniowym obciążeniem wału 40 Nm i zakresem temperatur do -20°C. Ustawione minimalne stany magazynowe dla wielu wariantów, pozwalają na skrócenie czasu realizacji.

Enkodery z linii Industrial służą do specjalnych zastosowań z większymi wymaganiami środowiskowymi i większym obciążeniem wału. Zapewniają one ochronę do IP69K i technologię podwójnego łożyska. Czujniki kąta z serii Industrial oferują również wersję absolutną jednoobrotową.

Sprawdzone enkodery QR24 i QR20 firmy Turck z bezkontaktową detekcją kąta, tworzą serię produktów Premium. Brak fizycznego połączenia między wałem, a enkoderem pozwala na pełną odporność na wibracje i możliwość zastosowania serii Premium w najbardziej wymagających aplikacjach.

Select Country

Turck worldwide